Jak terapie probíhá

Co byste měli vědět než přijdete na terapii a co očekávat

Psychika je velmi individuální záležitost, u každého člověka jiná. I proto se tato práce s Vámi jmenuje individuální terapie. Pro někoho to může být záležitost jednoho sezení, pro jiného zase dlouhodobá záležitost trvající týdny i měsíce. Někdy si potřebuje člověk jen uspořádat myšlenky a někdy je to záležitost krizového zásahu a následné stabilizace a vyléčení.

Důležité pro každého je, aby si uvědomil, že jde o změnu. Změnu postoje zejména k sobě samotnému, k nahlížení na sebe, na to jak reaguji, jak jsem k sobě empatický, jak se umím na sebe napojit. Změna sebe sama a vnímání se.

Nezbytnou součástí je vytvoření si důvěry v terapeutický vztah, aby pro Vás otevření své duše bylo bezpečné sami si k němu nitěrně dali souhlas.

S Vaší změnou pracuje terapeut velmi citlivě a provede Vás Vaší proměnou v životě. Může to být například naučení se, jak se zastavit, nadechnout se, zjistit kde jsem, co jsem, proč tu jsem. Může to být změna v odpočívání, relaxaci, napojení se na sebe, vytvoření si návyků jak se vnímat.

Buďte připraveni, že terapie může na začátku i vnitřně bolet. Mohou se objevit problémy z minulosti, které je potřeba otevřít a provést Vás ozdravným procesem, změnit Váš náhled na to co bylo a jak s tím pracovat do budoucna a umět se vypořádat s problémy, tlaky okolí.

Jedno terapeutické sezení trvá 90 minut a je na něj potřeba být vždy dopředu objednaný. Četnost sezení určuje terapeut po dohodě s Vámi. Při krizové intervenci bude frekvence terapií častější, například po 1 týdnu. Typicky bývá u stabilizovaného klienta frekvence jednou za 2 až 3 týdny. A opět připomínáme , stejně jako je psychika individuální, i termíny jsou individuální a nejsou striktně nastavené.

Terapie je přísně důvěrná, nikdy se od nás nikdo nedozví, že k nám chodíte, nikdy nepředáme informaci o Vás někomu dalšímu. Pouze jen pokud k tomu dáte vysloveně souhlas. Vaše JÁ, je u nás v bezpečí a dále vždy bude.